Studio White Castele Warszawa

Nasze biuro projektowe wnętrz oferuje kompleksowe projekty wnętrz oraz realizacje „pod klucz”. Zakres działania biura to głównie Warszawa , ale również realizujemy projekty w całej europie. Teraz mieszkanie w Warszawie może wyglądać równie wspaniale jak apartament w Nowym Jorku czy w Londynie.Tworzymy aranżacje mieszkań, apartamentów oraz domów jednorodzinnych zgodnie z życzeniami i wyobrażeniami naszych Klientów. Doradzamy, sugerujemy, podpowiadamy i wspólnie z Klientem tworzymy oraz realizujemy wybrany projekt wnętrza. Dbamy o dobór wysokiej klasy materiałów wykończeniowych i dekoracyjnych, aby zaprojektowane przez nas aranżacje mieszkań były wyjątkowe i niepowtarzalne, a najważniejsze jest dla nas zadowolenie Klienta. Warszawa wraz z infrastrukturą zajmuje wysokie miejsce w rankingu miast przyjaznych dla mieszkańców. Projektowanie i aranżacja wnętrz to domena naszego studia, a Warszawa sprzyja tworzeniu nowoczesnych i tradycyjnych wnętrz zgodnie z zamysłami naszych Klientów.

 

Kompleksowy projekt studia aranżacji wnętrz obejmuje:

 • układ funkcjonalny,
 • wizualizacje proponowanych aranżacji mieszkań,
 • projekt wykonawczy,
 • zestawienie materiałowe.

I. Projekt Koncepcyjny

Praca nad układem funkcjonalnym w projektowaniu i aranżacji wnętrz jest pierwszym etap prac projektowych. Dobry projektant wnętrz zaproponuje projekt zgodny z duchem miasta. Na tym etapie projektant bada potrzeby i preferencje klientów odnośnie: funkcjonalności wnętrza, preferencji materiałowych oraz wykończeniowych, odpowiedniej stylistyki i wybranej kolorystyki. Przygotowujemy 2- 3 kompletne propozycje układu funkcjonalnego ( kierując się wytycznymi klienta), a następnie starannie dopracujemy jej ostateczną formę aż do momentu akceptacji przez inwestora.


II. Wizualizacje Wnętrz

Studio aranżacji wnętrz opracowuje wizualizację mieszkania lub domu, opierając się na wcześniej zatwierdzonym układzie funkcjonalnym, jak również na preferencjach materiałowych i wymaganiach stylistycznych klienta. Jest to jeden z najbardziej wyczekiwanych etapów prac projektowych, dlatego nasze studio projektowania wnętrz przykłada do tego elementu ogromną wagę. Projekt wizualizacji zostanie przygotowany w bardzo realistyczny sposób tak, aby pokazywał dokładnie jak będzie wyglądało przyszłe wnętrze. Wnętrze prezentowane na wizualizacji będzie realnym odbiciem późniejszej realizacji mieszkania, znakomicie wpisujące się w klimat miasta.


III. Projekt Wykonawczy

Projekt wykonawczy stanowi pełną dokumentację z wytycznymi dla ekipy wykonawczej. Dokumentacja ta obejmuje:

 • Projekt ułożenia okładzin podłogowych i ściennych we wszystkich projektowanych pomieszczeniach (parkiety, wykładziny, okładziny kamienne i ceramiczne), wybór materiałów, sposób ułożenia;
 • Projekt podwieszanych sufitów;
 • Szczegółowy projekt kuchni z konkretnymi rozwiązaniami, m.in.: wyborem mebli i sprzętów kuchennych;
 • Szczegółowe projekty łazienek z wyborem okładzin ściennych i podłogowych, sprzętów łazienkowych, armatur, wanny, paneli prysznicowych i grzejników;
 • Wybór umeblowania ruchomego w prezentowanych pomieszczeniach;
 • Projekt zabudowy szaf wolno stojących, wnękowych i wyposażenie garderób;
 • Projekt nietypowych elementów stolarskich wykonywanych na zamówienie: półki, blaty, szafki, panele ścienne, osłony grzejnikowe i osłony maskujące na liczniki, itp.;
 • Wybór drzwi wewnętrznych zgodnych ze stylistyką wnętrza;
 • Projekt rozmieszczenia i sposób oświetlenia poszczególnych pomieszczeń, rozplanowanie gniazd wtykowych i włączników, wybór lamp oraz innych elementów oświetlenia;
 • Projekt elektryki-oświetlenia;
 • Projekt elektryki-gniazda;
 • Projekt CO;
 • Projekt wodno-kanalizacyjny;
 • Projekt sufitów, zabudów G-K;
 • Kolorystyka ścian i sufitów po zakończeniu projektu, na etapie prac wykończeniowych;
 • Konsultacje i wybór aranżacji okien po zakończeniu projektu, na etapie prac wykończeniowych;
 • Projekt wykonawczy zawiera komplet rysunków niezbędnych do wykonania projektu.

IV. Zestawienie Materiałowe

W ramach kompleksowego projektu studio projektowania wnętrz przygotowuje szczegółowy wykaz materiałów zastosowanych w wybranym projekcie ( meble, oświetlenie, armatura, okładziny ścienne i podłogowe, stolarka, sanitariaty, armatura, elementy szklane i metalowe oraz kamienne ect. ) Otrzymają Państwo pełen kosztorys materiałów niezbędnych do realizacji danego projektu. Kompleksowy projekt nie obejmuje zakupu materiałów ujętych w zestawieniu, niemniej jednak wskazuje dokładne miejsce zakupu, zazwyczaj zlokalizowane w Warszawie. Studio aranżacji wnętrz Whitecastle rekomenduje tylko sprawdzonych i rzetelnych dostawców.


V. Wycena Prac Wykończeniowych

Na życzenie klienta biuro projektowe wnętrz może wycenić prace wykończeniowe. Od lat współpracujemy ze sprawdzonymi ekipami budowlanymi, które działają na rynku w centralnej Polsce (Warszawa). Po dokładnej analizie projektu i na tej podstawie dokonujemy wyceny. Aby uniknąć późniejszych nieporozumień i wszelkich wątpliwości dokładnie omawiamy zakres wszystkich robót, z jakim zmierzy się firma wykonawcza na budowie.


VI. Dodatkowo

Kompleksowy projekt z pełnym nadzorem ( realizacja pod klucz )Wychodząc naprzeciw potrzebom naszym klientów biuro projektowe wnętrz White wprowadziło usługę „realizacja pod klucz”. Oferta ta skierowana jest do osób, które nie mają czasu osobiście zajmować się sprawami związanymi z realizacją projektu. Pełny nadzór autorski to nie tylko kontrola nad zgodnością prac wykończeniowych z dokumentacją, ale także pełna koordynacja dokonywanych zamówień, realizacji zleceń przez dostawców, nadzór nad pracami wykonawców, zgodnie z zaakceptowanym wykazem.

Klient ma taką możliwość, wówczas nasze studio projektowania wnętrz wykona tylko samą wizualizację wnętrza mieszkania czy domu albo wyłącznie projekt koncepcyjny. Każdy projekt jest indywidualny i dostosowany do wymagań Klienta i przygotowany zgodnie z jego wytycznymi. Siedzibą naszego biura aranżacji wnętrz jest Warszawa i w większości zleceń działamy na lokalnym rynku. Nie chciałbym się ograniczać do Warszawy, ponieważ działam w całej Polsce i europie

Cena projektu jest obliczane według wielkości projektowanej powierzchni. Wszystkie osoby zainteresowane wyceną projektu, prosimy o przesłanie rzutu domu/mieszkania lub podanie informacji o metrażu i zakresie prac. Na podstawie tych informacji architekt wnętrz dokona wyceny i przedstawi kompletny kosztorys projektu.

Oczywiście jest taka możliwość. Nasze biuro projektowe wnętrz Whitecastle może przygotować aranżacje wybranych, pojedynczych pomieszczeń mieszkań lub domów w zależności od wytycznych Klienta. W tym przypadku obowiązuje wycena indywidualna projektu.

Jest taka możliwość. Należy przedstawić plan poszczególnych pomieszczeń, aby architekt wnętrz mógł przeanalizować możliwości i potencjał całej powierzchni domu. Wiadomo, że, aranżacje małych mieszkań lub domu o niewielkiej powierzchni jest prawdziwym wyzwaniem dla architekta wnętrz, gdyż musi zmierzyć się z niewielką powierzchnią i dostosować do niej potrzeby Klienta. Zapewniamy Państwa, że dobry projektant wnętrz doskonale poradzi sobie z małym domem, a dodatkowym elementem aranżacji będzie odpowiednie dekorowanie wnętrz domu zgodnie z oczekiwaniami Klienta.Projektowanie i aranżacja wnętrz to domena specjalność naszego studia. Siedzibą naszej firmy jest Warszawa i zazwyczaj tu realizujemy większość projektów, niezależnie od wielkości metrażu.

Pierwsze spotkanie zazwyczaj następuje po przesłaniu oferty i wstępnym zainteresowaniu usługami naszego biura projektowego wnętrz. Spotkanie może się odbyć w dowolnym miejscu w naszym biurze z siedzibą w Warszawie albo w miejscu przyszłej inwestycji.

Jest taka możliwość. Architekt wnętrz z naszego Studio projektowania wnętrz chętnie przyjedzie na miejsce inwestycji celem ustalenia szczegółów projektu.

Czas trwania projektu zależy w głównej mierze od powierzchni domu oraz ilości projektów realizowanych w danym okresie. Czas trwania projektu jest ustalany indywidualnie, ale orientacyjnie możemy przyjąć:

 • 2 tygodnie projekt koncepcyjny
 • 4 tygodnie wizualizacje
 • 2 tygodnie projekt wykonawczy + zestawienie

Inwentaryzacja jest to wizja lokalna na miejscu inwestycji, oraz dokładny pomiar lokalu. Inwentaryzacja jest niezbędna jeśli projekt jest wykonywany z pomiaru w naturze.

Istnieje również możliwość wykonania projektu na podstawie projektu budowlanego, wówczas wizja lokalna nie jest konieczna.

Klient ma możliwość umówienia się z architektem wnętrz na wizję lokalną przed podpisaniem umowy, jeśli miejscem wizji jest Warszawa lub jej najbliższe okolice.